Špeciálna mapa k 75. výročiu VKÚ – Kynceľová a okolie kedysi a dnes

31. januára 2023

Novinky

VKÚ Harmanec tento rok oslavuje neuveriteľných 75 rokov. Takéto narodeniny treba osláviť. Pri tejto príležitosti vznikne špeciálna porovnávacia mapa, ktorá zachytí Kynceľovú a okolie. A prečo práve Kynceľovú? No predsa kvôli sídlu spoločnosti VKÚ Harmanec s.r.o., ktoré sa nachádza v malebnej dedinke Kynceľová pri Banskej Bystrici. Takýmto spôsobom chceme osláviť naše narodeniny a priniesť turistom a zberateľom máp niečo špeciálne. Porovnávacia mapa okolia Kynceľovej bude poukazovať na mapu z roku 1952 v porovnaní s tou súčasnou. 

Porovnávacia mapa okolia Kynceľovej kedysi a dnes bude spracovaná v mierke 1:30 000. Slúžiť bude turistom pre účel spoznávania tohto regiónu, ale ako aj pripomienka tohto výnimočného jubilea VKÚ. Práve v týchto dňoch a týždňoch pracujeme na mape Kynceľová a okolie kedysi a dnes . Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú mapu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

V každej mape kedysi a dnes poskytujeme určitý obmedzený priestor pre informácie o možnostiach, službách a zaujímavých miestach cestovného ruchu oblasti v danom regióne. Chcete byť súčasťou jedinečnej mapy, ktorá výjde pri príležitosti 75. výročia VKÚ  Kynceľová a okolie kedysi a dnes a mať v nej svoju prezentáciu?

Tak neváhajte kontaktovať našu regionálnu projektovú manažérku Mgr. Moniku Vaškovú, na tel. čisle 0948 313 343 alebo e-mail vaskova@vku-mapy.sk, ktorá vám poskytne potrebné informácie.