NOVINKA! TM 137 – Tribeč – Pohronský Inovec -Topoľčianky

5. decembra 2022

Aktualizované mapy, Novinky

Pohronský Inovec a Tribeč môžete začať spoznávať s našou ďalšou aktualizovanou turistickou mapou VKÚ Harmanec.  Aktualizované legendárne turistické mapy sa rozrastajú a my vám prinášame novinku TM 137 Tribeč – Pohronský Inovec- Topoľčianky. Táto mapa vás prevedie územím na západnom Slovensku, ktoré určite stojí za návštevu.  Tradične v mape nájdete turistické trasy a samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Ak ste milovníkmi neporušenej prírody plnej pôvabných lesov, malebných dolín a čerstvého horského vzduchu, v Tribeči či v Pohronskom Inovci ste na správnej adrese. Ani jedno z pohorí „netrpí“ priveľkým záujmom turistov. Skôr ako turistov tu stretnete lesnú zver. Pri potulkách týmito končinami tak takmer každý nájde povestné ticho, ktoré tieto hory ponúkajú a ktoré je perfektným pomocníkom na vyvetranie hlavy. Vydajte sa na výlet iba so svojimi myšlienkami odreagovať sa od všedných starostí a tešiť sa z božského pokoja tam, kde líšky dávajú dobrú noc. Potulovanie sa v kraji pod Veľkým Tribečom a Veľkým Inovcom má svoje nezameniteľné čaro. Tunajšie lesy vedia vyčariť mnoho krásnych zákutí. Keď sa však na chvíľu vytratí les, otvoria sa pred vami prekrásne výhľady. Práve pohorie Tribeč je jedným z tých, kde tajomné lesné zákutia z času na čas vystriedajú podmanivé výhľady z rozľahlých lúk či zo skalnatých vyhliadok. Značené trasy a náučné chodníky vás prevedú miestami, kde sa začala písať história. V tomto regióne je stále čo objavovať a najlepšie s mapou TM 137 – Tribeč – Pohronský Inovec -Topoľčianky.

S turistickou mapou VKÚ  TM 137 – Tribeč – Pohronský Inovec -Topoľčianky sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa  TM 137 – Tribeč – Pohronský Inovec -Topoľčianky vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 137 (TM 137), toto je jej šieste vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!