Už sú to tri roky, čo CBS vrátilo život legende

25. 10. 2019Akcia, Novinky

Kde bolo, tam bolo …. , začína mnoho rozprávkových príbehov. A súčasťou jedného takéhoto príbehu sme sa sami stali. Podarilo sa niečo nezvyčajné, niečo výnimočné, zachrániť legendu, ktorá bola súčasťou niekoľkých generácií Slovákov a Čechov. Táto legenda má dnes už 71 rokov. No všetko mohlo skončiť aj inak …

Tento príbeh je o Vojenskom kartografickom ústave (VKÚ) v Harmanci, o kartografii, o legendárnych turistických mapách, od úplných začiatkov až po dnes. VKÚ zahájilo svoju činnosť 23.10.1948. Áno, je tomu už 71 dlhých rokov. Počas tohto obdobia podnik prosperoval, prežil zmenu režimu, bol sprivatizovaný a následne sa dostal až do stavu, kedy mu hrozil zánik. V poslednej chvíli, však bola kartografická časť, ako aj celá edícia turistických máp, zachránená. Zmena majiteľa kartografie a turistických máp značky VKÚ, sa udiala 26.10.2016. Tento dátum môžeme právom považovať za dátum znovuzrodenia legendárnych turistických máp VKÚ.

26. októbra 2019 bude tretí rok, kedy legendárne turistické mapy začali pomaly vstávať doslova z popola. Počas tohto obdobia sa podarilo plne zaktualizovať viac ako  30 turistických máp VKÚ Harmanec a na ďalších sa intenzívne pracuje.

Oslávte s nami 3. narodeniny znovuzrodenej legendy VKÚ Harmanec!

Ako pripomenutie týchto dôležitých dátumov v príbehu VKÚ, sme pre vás pripravili špeciálnu narodeninovú akciu.

Dovoľte nám, poďakovať sa všetkým vám, ktorí pri nás stojíte a podporujete nás v našej práci, a taktiež všetkým, ktorí využívate turistické mapy VKÚ.

V tento sviatočný deň, 26.10.2019, dostanete turistické mapy VKÚ so zľavou 33%

A pretože VKÚ Harmanec je súčasťou spoločnosti CBS, ktorej podpora cestovného ruchu na Slovensku je prvoradá, budú v tento jeden deň, aj knihy a maľované mapy taktiež so zľavou 33%.

Nepremeškajte, narodeninová AKCIA potrvá celý víkend  26. októbra až 27. októbra 2019!

 

Pin It on Pinterest

Share This