Uviedli sme do života mapu TM 134 Veporské vrchy

17. 08. 2022Novinky

V sobotu 13.8.2022 sme slávnostne do života uviedli mapu TM 134 Veporské vrchy, ktorá sa dočkala svojej siedmej aktualizácie. A kde sa slávnostné uvedenie do života konalo? Predsa v srdci Veporských vrchoch na Klenovskom Vepri. A prečo práve Klenovský Vepor? Pretože Klenovský Vepor je najvýraznejší vrch pohoria Veporské vrchy, a je tradičnou destináciou skalopevných turistov, ale i občasných výletníkov, či vysokohorských cyklistov. 

Slávnostného aktu sa zhostil pán Pavel Trnavský (Lesy SR), ktorý sa tak sa stal oficiálnym „krstným“ otcom mapy TM 134 Veporské vrchy. Po povzbudivých slovách uviedol mapu do života pokropením vodou zo studničky zo sedla Varta. 

Aby prinášala veľa krásnych zážitkov turistom, ktorí ju budú používať, aby zanechávala veľa spomienok po chodníkoch, ktoré prejdú. Aby priniesla radosť a nech sa nikto nestratí.“ hovorí Pavel Trnavský.   

Na Klenovský Vepor vedie viacero značkovaných chodníkov. Vrch je pomerne odľahlý, výstup naň je preto zväčša dosť dlhý. Východiskom túr môžu byť obce Klenovec, Pohronská Polhora či Sihla, tiež mesto Tisovec alebo sedlo Zbojská. Tu správnu cestu nájdete v mape TM 134 Veporské vrchy, ktorá je už dostupná aj v našom e-shope. My sme na Klenovský Vepor stúpali zo Skorušinej cez sedlo Varta. Celý článok o túre zo Skorušinej nájdete tu.