Turistickú mapu Západných Tatier – Roháčov privítali najlepší skialpinisti

28. 03. 2018Novinky

S veľkým potešením vám prinášame radostnú novinu. To, do čoho ste a sme v uplynulom období vložili svoju energiu, čas a prácu, dospelo do úspešného konca: prepracovaná a aktualizovaná turistická a cyklistická mapa Západných Tatier – Roháčov, hrdo nesúca značku VKÚ a označenie TM 112, naplno vstúpila do života.

Na cesty, cestičky, chodníky a cyklotrasy ju odprevadili stovky tých, ktorí sú v horách a prírode ako doma. A nielen odprevadili. Nielen s ňou prešli prvé kroky. Vzali ju hneď na desiatky kilometrov horských trás, na majestátny hrebeň jedinečného liptovsko-oravského pohoria. Vzali ju tam, kde by aj ona, keby bola živou bytosťou, sa cítila najviac doma: na vrcholy a do sediel Západných Tatier.

VKÚ Harmanec s.r.o. ako hrdý partner trojdňových medzinárodných pretekov Bokami Západných Tatier 2018, jedného z vrcholných európskych skialpinistických podujatí, vložil novú mapu do rúk dvoch stoviek ich účastníkov. Mapa tak krátko po svojom zrode absolvovala doslova krst snehom a ľadom.​

A v jeho samom závere, počas slávnostného ukončenia tohto mimoriadne úspešného ročníka pretekov, sme jej dopriali aj krst symbolický. V ústí Žiarskej doliny, v liptovskom podhorí, na ňu dopadli kvapky čistej oravskej vody z rúk Michala Danka, jedného z hlavných organizátorov „Bokov„.
A ako jedni z tých, ktorí mali česť byť súčasťou diania, vám môžeme povedať, že úprimný potlesk, ktorý táto krásna mapa dostala, úžasne hrial.

Dovoľte nám na tomto mieste sa vám všetkým za to poďakovať. A veríme, dúfame, milí partneri a kolegovia, že keď dočítate tieto riadky, zapozeráte sa do videa z tých slávnostných chvíľ a započúvate do ich atmosféry, príde ten krásny pocit aj k vám.