Turistická mapa TM 126 Vihorlatské vrchy – Zemplínska šírava je tu!

19. januára 2023

Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná turistická mapa VKÚ Harmanec prichádza k vám TM 126 – Vihorlatské vrchy- Zemplínska šírava. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Vihorlatské vrchy, môžu byť ďalší turistický cieľ. Okrem turistiky, vám tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť, navštíviť a zažiť. Napríklad priamo pod Vihorlatskými vrchmi rozprestierajúce sa „slovenské more“ – Zemplínsku šíravu, okolité drevené kostolíky alebo sa prejsť k zrúcanine hradu Brekov …

S turistickou mapou VKÚ TM 126 – Vihorlatské vrchy – Zemplínska šírava sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 126 – Vihorlatské vrchy –Zemplínska šírava  vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 126 (TM 126), toto je jej siedme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!