TM 152 – Nitrianska pahorkatina – Hlohovec je na svete

28. 10. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 152 – Nitrianska pahorkatina – Hlohovec.Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

,Okolie Nitry, Hlohovca či iná časť Podunajskej pahorkatiny sa mnohým turistom môže zdať ako územie málo atraktívne. No ako to už býva, opak je pravdou. Nenájdete tu síce náročné turistické trasy či výhľady na strmé štíty, no i tak má tento kraj možností na spoznávanie viac než dosť. Zasahujú sem najjužnejšie výbežky pohorí Považský Inovec a Tribeč, ktoré v týchto miestach ponúkajú návštevníkom veľmi príjemné prechádzky či ľahšie túry. Zväčša málo zvlnený terén je ako stvorený na spoznávanie regiónu aj zo sedla bicykla. V tejto oblasti nájdete omnoho viac. Jedným z najobľúbenejších miest na nenáročné túry a prechádzky je najjužnejší výbežok Tribeča – podcelok Zobor. V severovýchodnej časti hrebeňa sa vypína dominantná Žibrica (617 m n. m.) – najvyšší vrch podcelku Zobor. Vedie sem pohodlný hrebeňový chodník z vrchu Zobor, ale ľahko prístupný je aj z obcí Žirany, Štitáre či Podhorany. Celý Tribeč križuje červeno značená trasa – Ponitrianska magistrála. No nie je to klasická hrebeňovka, aké poznáme napríklad z Nízkych Tatier či z Veľkej Fatry. Magistrála spája Nitru a Handlovú cez pohoria Tribeč a Vtáčnik. tento región má určite čo ponúknuť. Tak sa ho vydajte spoznávať s našou mapou TM 152 – Nitrianska pahorkatina – Hlohovec.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

S turistickou mapou VKÚ TM 152 – Nitrianska pahorkatina – Hlohovec sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 152 – Nitrianska pahorkatina – Hlohovec vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 152 (TM 152), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!