TM 129 Malé Karpaty – Bradlo je aktualizovaná!

12. 04. 2022Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 129 Malé Karpaty – Bradlo. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom. Nezabudnite si na výlet pribaliť aj našu mapu, ktorá vám ukáže správny smer.

,Ak ste milovníkmi málo narušenej prírody plnej hlbokých lesov, malebných doliniek a čerstvého horského vzduchu, v Malých Karpatoch ste na správnej adrese.. Práve preto tu bola už v roku 1976 vyhlásená Chránená krajinná oblasť Malé Karpaty. Od hlavnej časti, ktorá siaha od Bratislavy až po Vrbové, sú oddelené dve menšie časti – Devínska Kobyla na juhu a Čachtické Karpaty na severe. Jedinečné prírodné bohatstvo sa však ukrýva aj v podzemí Malých Karpát. Skalné útvary, jaskyne či iné krasové javy pridávajú tomuto územiu na jedinečnosti. Podzemné bohatstvo sa však nesústredilo len v horách. Liečivá geotermálna voda, liečivé sírne bahno a romantické prostredie Kúpeľného ostrova stoja za vznikom jedných z najvyhľadávanejších kúpeľov na Slovensku – Kúpeľov Piešťany. Samotné kúpeľné mesto oplýva jedinečnou atmosférou a je významným kultúrnym centrom regiónu. Ako návštevník nájdete severnej časti Malých Karpát mnoho zaujímavostí. Ak máte radi odľahlejšie miesta, pokoj v prírode a radi obdivujete krásy prírody, tieto miesta vás určite očaria. Nenájdete tu stovky kilometrov turistických chodníkov. Nájdete tu však prekrásnu  prírodu a nekonečný pokoj, ktorý je v dnešnej uponáhľanej dobe čím ďalej, tým viac vyhľadávaný. Popriputovaní po klasických turistických chodníkoch môžete navštíviť aj pamätníky, pamätné domy a izby významných rodákov a udalostí, ktorých boli aktérmi, a ktoré menili históriu celého Slovenska. Na Bradle môžete vzdať hold jednému z najväčších Slovákov na veľkolepej Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika.

trnavska pahorkatina

S turistickou mapou VKÚ TM 129 Malé Karpaty sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 129 Malé Karpaty – Bradlo vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 129 (TM 129), toto je jej siedme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!