TM 111 Chočské vrchy – vodná nádrž Liptovská Mara

28. 07. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 111 – Chočské vrchy – vodná nádrž Liptovská Mara. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

TM 111 Chocske vrchy

Chočské vrchy síce nepatria medzi najznámejšie slovenské pohoria, no jednoznačne patria k tým najatraktívnejším. Sú akousi spojnicou medzi Malou Fatrou a Veľkou Fatrou na západe a Západnými Tatrami na východe. Týčia sa viac ako 1 000 výškových metrov nad Liptovskou kotlinou či dnom doliny rieky Orava. Dominuje im majestátny Veľký Choč (1 611 m n. m.), ktorý sa pravidelne umiestňuje na popredných priečkach v súťažiach o titul najkrajšieho vrchu Slovenska. Chočské vrchy nemajú hlavný hrebeň, ale tvorí ich viacero vápencových kôp rozdelených hlbokými údoliami. Prekrásne kaňonovité doliny sľubujú dych berúce pohľady na skalné útvary, vodopády či malebné čistinky. Nudiť sa určite nebudete ani v okolí Chočských vrchov. Hneď vedľa leží jedno zo „slovenských morí“, vodná nádrž Liptovská Mara. Letné vodné radovánky pri jednej z najväčších slovenských vodných plôch celoročne dopĺňajú akvaparky s množstvom atrakcií. Okolie Liptovskej Mary, Chočských vrchov, ako aj Chočské vrchy samotné, sú popretkávané množstvom cyklotrás. Od pohodlných trás popri Liptovskej Mare, cez malebné doliny Chočských vrchov až po horské trasy na hrebeni Oravskej Magury. Nevynechajte ani návštevu jedného z tajomných hradov a pri troške predstavivosti sa preneste do čias kráľov a kráľovských hostín či poľovačiek. Okrem týchto hlavných atraktivít tu nájdete aj množstvo malebných zákutí, ktorých čaro vás priam donúti navštíviť ich zas a zas.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 111 – Chočské vrchy – vodná nádrž Liptovská Mara vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 111 (TM 111), toto je jej siedme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!