TM 10 Malé Karpaty – Stred!

22. 06. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Aktualizovali sme pre vás ďalšiu mapu v mierke 1 : 25 000, a to konkrétne TM 10 – Malé Karpaty – Stred.Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať  na vašich výletoch.

slanske vrchy

Malé Karpaty patria k obľúbeným a vyhľadávaným turistickým lokalitám Slovenska. Aj keď toto pohorie nie je veľmi vysoké, poriadne vytŕča z nížin, ktoré ho obklopujú. Svoje obľúbené trasy si tu preto nájdu príležitostní aj skúsení turisti. Svojou výškou síce nedosahujú impozantnosť alpských masívov, no ich výškové rozpätie je 132 až 767 metrov nad morom a prevýšenie, ktoré treba počas niektorých túr prekonať, môže byť aj 500 metrov. Najvyšším vrchom s nadmorskou výškou 767 metrov sú Záruby (mimo mapy). Výšku 750 metrov prekonávajú ešte vrcholy Vysoká (754 m n. m.), Vápenná (752 m n. m.) a Čertov kopec (752 m n. m.). Za zmienku stojí aj Veľká homoľa (709 m n. m.) týčiaca sa nad Modrou, ktorú turisti radi navštevujú kvôli jednej z najvyšších drevených rozhľadní na Slovensku. Ideálnym spôsobom, ako spoznať krásu Malých Karpát, je vyskúšať niektorý z turistických chodníkov, ktoré vedú k tým najzaujímavejším miestam. Hlavným hrebeňom pohoria sa vinie červeno značená turistická magistrála Cesta hrdinov SNP, ktorá je najdôležitejšou turistickou magistrálou Slovenska, tiahnucou sa od Duklianskeho priesmyku na severovýchode Slovenska až po Devín. Trasa v úseku Biely kríž – Mohyla Milana Rastislava Štefánika na Bradle sa nazýva Štefánikova magistrála. A to je len málo z toho, čo môžete spoznávať s našou mapou.  Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a k tomu vám pomôže aj naša mapa TM 10 – Malé Karpaty – Stred.

slanske vrchy

S turistickou mapou VKÚ TM 10 – Malé Karpaty – Stred sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 10 – Malé Karpaty – Stred vychádza vmierke 1 : 25 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

slanske vrchy

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 10 (TM 10), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!