Svätojánska rozhľadňa

4. 11. 2022Novinky, Tip na výlet

Prinášame vám tip na výlet na Liptove. Zavedieme vás do obce Liptovský Ján, v ktorej od roku 2013 nájdete rozhľadňu s výhľadom na celú obec a široké okolie. Svätojánska rozhľadňa sa týči nad obcou Liptovský Ján pod vrchom Kameničná. Rozhľadňa Liptovský Ján je celodrevená, svojim tvarom a použitými materiálmi vychádza z tradičnej slovenskej architektúry. Výška vyhliadky je 10,5 m.

Vedie k nej cesta priamo z obce alebo z areálu termálneho prameňa Teplica – kaďa. Ak idete od termálneho prameňa Teplica musíte prejsť cez mostík cez potok Štiavnica, a odtiaľ vás ukazovatele navedú priamo k rozhľadni. K rozhľadni vedie jednoduchý upravený chodník, ktorý začína z najbližšej cesty v blízkosti cintorína, kde je možné aj zaparkovať no v obmedzenom režime. Trasa je nenáročná s minimálnym stúpaním. Je preto vhodná pre deti aj seniorov. Výstup na rozhľadňu pohodovým tempom trvá okolo 15 minút. Odmenou za výstup vám bude prekrásny výhľad na okolie, obec Liptovský Ján a veľkú časť Liptova. Nás najviac uchvátil pohľad na Západné Tatry. Pri rozhľadni je možné si posedieť na lavičkách a kochať sa s parádnym výhľadom.

A ak sa vydáte spoznávať krásy tohto kraja nezabudnite si pribaliť aj našu mapu TM 1 Nízke Tatry – Chopok – Čertovica, ktorá vás určite zavedie na Svätojánsku rozhľadňu alebo aj na iné zaujímavé miesta.