Spoznávajte Podunajskú rovinu s našou novou mapou

18. 03. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšou do kolekcie novoaktualizovaných máp je mapa v mierke 1:50 000 VKÚ Harmanec – TM 154 – Podunajská rovina – Veľký Meder. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

Podunajska rovina

Už názov mapy prezrádza, že v tejto oblasti si nadmorská výška dopriala oddych. Žiadne kopce, dokonca ani tie najmenšie. Kam až oko dovidí, len samé dobre zavlažované polia. Prečo aj nie? Veď práve táto oblasť je na Slovensku najúrodnejšou. Keď ju však preskúmame trochu detailnejšie, zistíme, že aj Podunajská rovina môže byť zaujímavou, aj keď trochu netradičnou turistickou destináciou. Vzácne zvyšky lužných lesov, mŕtve ramená Dunaja, vodné mlyny a chránené oblasti maľujú v tejto krajine nevšedné pestré obrázky, ktoré sa oplatí vidieť. Vydajte sa spoznávať tento zaujímavý kúsok Slovenska s našou mapou TM 154 – Podunajská rovina – Veľký Meder.

Podunajska rovina

S turistickou mapou VKÚ TM 154 – Podunajská rovina – Veľký Meder sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 154 – Podunajská rovina – Veľký Meder vychádza vmierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Podunajska rovina

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 154 (TM 154), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!