Spoznávajte Národný park Malá Fatra s našou novou mapou

22. 07. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Treťou novoaktualizovanou mapou v mierke 1:25 000 VKÚ Harmanec je  TM 8 – Národný park Malá Fatra. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

mala fatra

Viac ako 280 značených turistických chodníkov, z ktorých si môžu vybrať rodiny s deťmi aj adrenalínoví turisti, 645 kilometrov cyklistických trás rôznej náročnosti a hlavne krásna a na mnohých miestach nedotknutá príroda. Malá Fatra sa zaslúžene radí medzi slovenské prírodné skvosty. Na relatívne malom území nájde turista všetko, čo očakáva. Rozmanité prírodné úkazy, hrebene s nádhernými výhľadmi, tiesňavy, vodopády aj nádherné kvetnaté lúky. Jednoznačne najvyhľadávanejším cieľom turistov Malej Fatry sú Diery (Jánošíkove diery). Sústava tiesňav s prekrásnymi vodopádmi a bizarnými skalnými útvarmi, ktoré vskutku nádherne vyformoval Hlboký potok, sa skladá z troch ucelených častí – Dolné diery, Nové diery a Horné diery.  Známe Rozsutce sa týčia nad najsevernejšou časťou Malej Fatry. Samotný výstup na oba vrcholy je náročný, ale o to krajšie a zaslúženejšie výhľady vás čakajú po ich zdolaní. Malý Rozsutec (1 343 m n. m.) je charakteristický strmými vápencovými stenami, ktoré sú zabezpečené reťazami. Z vrcholu pekne vidieť susedný Veľký Rozsutec a z druhej strany dovidieť až do Terchovej. Naspäť sa môžeme vrátiť po tej istej trase alebo zostupovať po opačnom svahu, ktorý je tiež veľmi strmý a zabezpečený reťazami.  Veľký Rozsutec (1 610 m n. m.) sa pre svoju charakteristickú a nezameniteľnú siluetu stal symbolom Malej Fatry a nájdeme ho aj v logu Národného parku Malá Fatra. Ďalšou krásnou výzvou s parádnymi výhľadmi je hrebeňovka Malej Fatry značená červenou turistickou značkou. Celá trasa sa tiahne od Strečna až po Zázrivú a vedie cez všetky najvyššie vrchy Malej Fatry – Malý Kriváň,Veľký Kriváň, Chleb… až po Malý Rozsutec. V Malej Fatre si máte vskutku z čoho vyberať. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 8 – Národný park Malá Fatra.

Mala Fatra

S turistickou mapou TM 8 – Národný park Malá Fatra sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 8 – Národný park Malá Fatra vychádza vmierke 1 : 25 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mala Fatra

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 8 (TM 8), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!