Pomáhali sme prírode

26. 06. 2019Novinky

V minulosti sme hrávali volejbal, opekali, spoločne zažili exkurzie na zaujímavé miesta. A určite sa k tomu opäť dostaneme. Teraz sme sa však rozhodli utužiť kolektív trochu inak a neľutujeme: teambuilding na Urpíne priniesol úžitok nielen nám, ale aj nášmu okoliu a ľuďom, s ktorými zdieľame naše spoločné životné prostredie.

Spojili sme sa s mestským úradom v Banskej Bystrici a ponúkli im pomoc pri čistení prírody v meste. Mesto našu ponuku rado prijhalo a dohodli sme sa, že zamierime do obľúbeného lesoparku na Urpíne. Pracovníci úradu nám poslali mapku so znečistenými miestami a potrebné odpadové vrecia, vrátane ponuky odvozu, keď ich naplníme. Naša firma prispela tým, že zaplatila všetku prácu, pretože zamestnanci mali upratovanie zaplatené ako dovolenku a dostali aj ďalší dovolenkový deň navyše. Kartografi, redaktori, grafici, ekonómovia i ľudia z administratívy tak mohli na celý deň vypnúť počítače a vymeniť svoje pracoviská za lúky a lesné chodníky na Urpíne.

„Začali sme ráno pri Malej stanici, postupne sme prešli hore chodníkmi aj ich okolím a skončilipopoludní na vrchu pri hvezdárni,“opísala utorkovú trasu Ivana Krchnavá, ktorá má v bežné dni na starosti marketing a sociálne siete. V pracovných rukaviciach veľa príspevkov na Facebook či Instagram neposlala, zato však s dvomi desiatkami kolegov za niekoľko hodín naplnila takmer dva tucty veľkých čiernych vriec. Usmievavá Ivka je pôvodom z Bystrice, ale Považskej. Svoj súčasný domov v meste pod Urpínom má však veľmi rada a – ako správna pracovníčka firmy, ktorá knihami a mapami propaguje Slovensko – voľný čas neraz trávi v na túrach či lyžovačke v okolitých horách. „Samozrejme, že by som v takýto krásny deň radšej išla niekam len tak na výlet, ale vari sa mám na tie smeti v lese len tak pozerať?“, položila si rečnícku otázku a mykla plecami: „Prázdne reči a sťažovanie sa nikomu a ničomu nepomôže. Treba radšej niečo spraviť. Takát brigáda s ostatnými ľuďmi z firmy je fajn. Je to spoločný zážitok, ktorý fakt dáva partiu dokopy. A ten pocit z dobre urobenej práce je na nezaplatenie. Hlavne takejto, po ktorej zostane viditeľne čistejšia príroda.“

Záleží nám na tom, aby si táto naša krajina zachovala svoju jedinečnosť a čistotu. Veríme, že keď sa takto do jej zanedbaných kútov vyberie viac nadšených partií, naše prostredie čoskoro vyzerať oveľa lepšie. Budeme veľmi radi, ak vás týmto inšpirujeme rovnako, ako sa vás snažíme inšpirovať našimi produktmi a každodennou prácou. Zároveň sa však potešíme aj tomu, keď vy inšpirujete nás.

Ak ste mali podobný teambuilding, alebo hoci ste len sami počas výletu odniesli z prírody odhodené fľaše či iné smeti, napíšte nám mailom alebo facebookovou či instagramovou správou a pokojne pridajte fotky. Naše sociálne siete sú tu pre vás, aby sme cez ne spoločne šírili a zdieľali dobré skutky, ktoré robíme pre Slovensko.