Opäť sme sa stretli na nízkotatranskej Kráľovej holi

16. 09. 2020Novinky

Sobota 12.9.2020 sa zapísala do histórie turistiky na Slovensku ako 3. ročník VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu. Tento rok nám bolo dopriate jasné počasie a vďaka tomu kráľovnú nízkotatranských vrcholov bolo už vidno zo „základného tábora“ v aeráli šumiackej základnej školy, ktorá namotivovala vyše stovku účastníkov vyšlapať na vrchol majestátnej Kráľovej holi. 

Registrácia účastníkov

Pre účastníkov 3. ročníka sme si opäť pripravili malé darčeky. Okrem novotou voňajúcej mapy aj populárny gumovký náramok, ale predovšetkým výstupovú kartičku, do ktorej každý účastník získal dve pamätné pečiatky. Dolu v základnom tábore čakala na turistov aj česrtvo navarená kapustnica, ktorá po tak náročnom výlete padla vhod.  K nahliadnutiu bola aj otvorená Šumiacka izba, zriadená podľa tradičnej šumiackej kultúry.

KApustnica

Tento rok nás Kráľova hoľa prekvapila príjemným počasím. Z posledných ročníkov sme boli zvyknutí na vietor, hmlu a zimu, ale to, čo nás čakalo hore, bolo obdivuhodné. Slabý vetrík, skoro bezvetrie a celú cestu nás zohrievali takmer jesenné slnečné lúče. Viditeľnosť nebola ideálna, ale Tatry vykúkali spoza tmavých mrakov, aby sa nám ukázali v najkrajšom šate. Skutočne početné skupinky turistov a cykloturistov si pri vysielači vychutnávali pohľad na Horehronie a Liptov.

Už teraz sme tomu veríme a tešíme sa na druhú septembrovú sobotu roku 2021, keď sa zase stretneme v Šumiaci a spoločne vykročíme na trasu 4. ročníka VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu.