Novo aktualizovaná turistická mapa VKÚ TM 131 – Vtáčnik – Horná Nitra je tu!

20. 08. 2018Aktualizované mapy, Novinky

Plánujete túru no neviete kam ísť? Čo tak skúsiť Hornú Nitru a vybrať si ako cieľ najvyšší vrch pohoria Vtáčnik s rovnomenným názvom? Z tejto prírodnej rozhľadne sa vám ponúkajú ďaleké výhľady  na Kremnické, Štiavnické i Strážovské vrchy, Veľkú i Malú Fatru a celú oblasť hornej Nitry.

A aby ste cestou neblúdili, práve pre vás prinášame úplne čerstvo aktualizovanú turistickú mapu VKÚ TM 131 – Vtáčnik – Horná Nitra.

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa TM 131 – Vtáčnik – Horná Nitra vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cykotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 131 (TM 131), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.
 
Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope.

S našimi mapami sa nestratíte!