Novinka! TM 4 – Slovenský raj 1:25 000

19. 01. 2021Novinky

Treťou novoaktualizovanou mapou v mierke 1:25 000 VKÚ Harmanec je TM 4 – Slovenský raj.Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Vďaka desiatkam divokých dolín, hlbokých tiesňav a horských riav s podmanivými vodopádmi patrí Slovenský raj k najatraktívnejším oblastiam našej krajiny. Počas návštevy sa môžete na vlastné oči presvedčiť, že svoj názov nezískalnlen tak nadarmo. Na malom území je tu zastúpené obrovské množstvo prírodných krás. Patria medzi ne rozsiahle krasové planiny, spomínané hlboké rokliny, čarovné vodopády, ale aj nádherné výhľady. V podzemí zas vytvorila príroda úplne iný svet. Spomedzi početných tunajších jaskýň vyniká jedna, ktorá je dokonca svetovým unikátom. Vďaka podzemnému rudnému a uhoľnému bohatstvu tu kedysi dávno vznikol jeden z najvýznamnejších baníckych regiónov Uhorska. Je množstvo spôsobov, ako Slovenský raj spoznať. Či už si vyberiete vlastné nohy, bicykel alebo vlak, vedzte, že sa budete cítiť skutočne ako v raji. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 4 – Slovenský raj.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

S turistickou mapou VKÚ TM 4 – Slovenský raj sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 4 – Slovenský raj vychádza vmierke 1 : 25 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 4 (TM 4), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!