NOVINKA! TM 3 – Západné Tatry – Podbanské – Zverovka

17. 02. 2021Novinky

Už štvrtou novoaktualizovanou mapou v mierke 1:25 000 VKÚ Harmanec je TM 3 – Západné Tatry – Podbanské – Zverovka. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ nesmie chýbať v batohu každého správneho turistu.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Strmé skalné štíty, dlhé hlboké doliny či podmanivé priezračné plesá. To je iba slabý odvar z toho, čo robí zo Západných Tatier jednu z najatraktívnejších častí Slovenska. Dlhé a náročné túry pre skutočných odvážlivcov a dobrodruhov tvoria ostrý kontrast s pohodlnou dostupnosťou prekrásnych tatranských scenérií aj pre menej zdatných turistov. Ak sa však čo i len trochu vzdialite od bežného sveta, zažijete neopakovateľné chvíle pokoja. A to len v spoločnosti úchvatných hôr. Ako návštevník nájdete v Západných Tatrách skutočne mnoho. Ich jednoznačnou doménou je čistý vysokohorský vzduch a prekrásna príroda. Výhodou pre ozajstných nadšencov turistiky je i to, že nie sú popretkávané stovkami kilometrov turistických či cykloturistických trás a nie sú tu také davy turistov ako v susedných Vysokých Tatrách. Pri výstupe na dominantný hrebeň Západných Tatier na vás čakajúimpozantné výhľady, pri ktorých si uvedomíte skutočnú silu prírody a malosť človeka. Nachádzajú sa tu však aj náučné chodníky, ktoré vás prevedú krásami Západných Tatier aj v menej náročnom prostredí. Medzi obľúbené ciele turistov patrí malebný Sivý vrch, náročnejší Ostrý Roháč a najvyššia Bystrá. V zime sa teší obľube aj niekoľko lyžiarskych stredísk, kde je lyžovačka uprostred majestátneho horstva naozajstným zážitkom Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete spoločne s našou mapou TM 3 – Západné Tatry – Podbanské – Zverovka.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

S turistickou mapou TM 3 – Západné Tatry – Podbanské – Zverovka sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa TM 3 – Západné Tatry – Podbanské – Zverovka vychádza vmierke 1 : 25 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 3 (TM 3), toto je jej štvrté vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!