Novinka! TM 155 Hronská pahorkatina – Levice

5. 04. 2022Aktualizované mapy, Novinky

Aktualizovali sme pre vás ďalšiumapu v mierke 1 : 50 000. KonkrétneTM 155 -Hronská pahorkatina – Levice.Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

slanske vrchy

Očarujúci kraj znázornený na mape sa rozprestiera na úrodných nížinách v okolí dolného toku riek Nitra, Žitava a Hron. Zo severu je chránený južnými a juhovýchodnými úpätiami Štiavnických vrchov, Pohronského Inovca i Tribeča. Už takmer tisíc rokov sa tu pestuje vinič a vyrába kvalitné víno. V pivničkách pod roztrúsenými „hajlokmi“ dozrieva v sudoch leánka, rizlingy, veltlín či frankovka. Atmosféru dotvárajú minerálne i termálne pramene, stále pretrvávajúce tradície i historicky významné Levice.Rovinatý až pahorkatinný reliéf spravidla nie je popretkávaný turistickými trasami. Donedávna to platilo aj v tejto mape. Miestni na prechádzky využívali neznačené chodníky, poľné a lesné cesty, na ktorých však nebola núdza o krásne výhľady, pestrú prírodu aj historické zaujímavosti. Poďte s nami hľadať cesty i cestičky, zaujímavosti i skvosty, ktoré tento jedinečný kraj ponúka. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 155 Hronská pahorkatina – Levice.

slanske vrchy

S turistickou mapou VKÚ TM 116 Slanské vrchy – Veľká Domaša sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 116 Slanské vrchy – Veľká Domaša vychádza vmierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

slanske vrchy

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 155 (TM 155), toto je jej štvrté vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!