Novinka! TM 153 – Podunajská rovina – Diakovce

14. 06. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Aktualizovali sme pre vás ďalšiu mapu v mierke 1 : 50 000, a to konkrétne TM 153 – Podunajská rovina – Diakovce. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

TM 153

Že vraj rovinatý kraj nie je nič pre turistov? Je pravda, že ak by ste na tejto mape hľadali nejaké turistické chodníky, veru by ste hľadali márne. To však neznamená, že tento kúsok Slovenska turistom nemá čo ponúknuť. Aj keď nie je obdarený vysokými kopcami či hustými lesmi, jeho poklad sa ukrýva vo vode – termálnej a aj tej v riekach. Najmä malebné zákutia Malého Dunaja či Váhu, ich mŕtve ramená a čarovné vodné mlyny sú ideálnymi (a zďaleka nie jedinými) miestami na prechádzku či výlet. Na svoje si iste prídu aj vodáci všetkých vekových kategórií. A ak radi objavujete krásy Slovenska zo sedadla bicykla, toto miesto je pre vás ako stvorené. Cesty sú bez veľkých prevýšení a dobre spevnené. Využívať sa dajú aj poľné cesty a cesty po hrádzach a kanáloch riek, a tak si ľahko môžete rozšíriť už aj tak hustú sieť cyklotrás tejto mapy. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 153 – Podunajská rovina – Diakovce.

slanske vrchy

S turistickou mapou TM 153 – Podunajská rovina – Diakovce sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 153 – Podunajská rovina – Diakovce vychádza v mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

slanske vrchy

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 153 (TM 153), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!