Novinka! TM 151 Trnavská pahorkatina – Senec

7. 04. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 151 Trnavská pahorkatina – Senec. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom. Nezabudnite si na výlet pribaliť aj našu mapu, ktorá vám ukáže správny smer.

Okolie Trnavy, Senca či časť Podunajskej pahorkatiny a Podunajskej roviny sa mnohým turistom môže zdať ako málo atraktívne územie. No, ako to už býva, opak je pravdou. Nenájdete tu síce náročné turistické trasy či výhľady na strmé štíty, no i tak má tento kraj možností na spoznávanie viac než dosť. Pomyselnú korunu nad celým regiónom tvoria Malé Karpaty a ich najvyšší vrch Záruby. Tieto končiny ponúkajú návštevníkom veľmi príjemné prechádzky či ľahšie túry. Rovinatý terén v juhovýchodnej časti zobrazeného územia je vynikajúci na spoznávanie regiónu zo sedla bicykla. Región má bohatú históriu,ale nachádza sa tu aj množstvo unikátov, ktoré nenájdete nikde inde. Navštívte rozprávkový zámok Smolenice alebo zrúcaninu hradu Ostrý Kameň, ale aj skvost Malých Karpát – hrad Červený Kameň Poďte ich spolu s touto mapou spoznať. 

trnavska pahorkatina

S turistickou mapou VKÚ TM 151 Trnavská pahorkatina – Senec sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 151 Trnavská pahorkatina – Senec vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 151 (TM 151), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!