NOVINKA! TM 150 Borská nížina – Malacky

5. 08. 2020Novinky

Ďalšou novoaktualizovanou mapou VKÚ Harmanec je TM 150 Borská nížina – Malacky. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

Táto súčasť Záhorskej nížiny je skutočnou raritou. Na neveľkom území tu v symbióze fungujú vojenská strelnica, chránené krajinné oblasti so vzácnou faunou a flórou, ale aj raj hubárov. Nesmieme zabudnúť na neodmysliteľné borovicové lesy, ktoré dali celej oblasti meno. Nechala ich tu vysadiť cisárovná Mária Terézia.  Návštevu záhorských pieskov môžeme odporučiť hlavne cyklistom. Na najkvalitnejších úsekoch asfaltiek si jazdu užijú aj korčuliari. Spevnené cesty nájdeme v okolí všetkých záhorských sídiel, napríklad medzi Malackami, Studienkou a Lakšárskou Novou Vsou, či v okolí Borského Mikuláša. Ani tu sa však nevyhneme piesočným úsekom nezjazdným na bicykli. Je to kraj stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 150 Borská nížina – Malacky.

 turistickou mapou TM 150 Borksá nížina – Malacky sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie.

Turistická a cyklistická mapa TM 150 Borksá nížina – Malacky vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84. Mapa je  v slovenskom jazyku.

borska_nizina-malacky

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 150 (TM 150), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!