NOVINKA! TM 142 Burda – Ipeľská pahorkatina

7. 12. 2020Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšou novoaktualizovanou mapou VKÚ Harmanec je TM 142 – Burda – Ipeľská pahorkatina. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

Juhovýchodný cíp Podunajskej nížiny, Ipeľská pahorkatina či maličké pohorie Burda, sa mnohým turistom môže zdať ako málo atraktívne územie. No ako to občas býva, opak je pravdou. Nenájdete tu síce náročné turistické trasy či výhľady na strmé štíty, no i tak má tento kraj možností na spoznávanie viac než dosť. Regiónu dominujú slnko a voda. Slnko sa pričinilo o to, že tento kút Slovenska patrí medzi najteplejšie časti krajiny a vznikol tu jeden z najkvalitnejších vinohradníckych regiónov Slovenska. Voda sa pričinila o malebné zákutia lužných lesov a slúži aj ako významná dopravná tepna. Rovinatý terén je ako stvorený na spoznávanie regiónu zo sedla bicykla. Územie má bohatú históriu a nachádza sa tu aj množstvo unikátov, ktoré nenájdete nikde inde. Krásy Burdy a Ipeľskej pahorkatiny nemusíme obdivovať len „po vlastných“. Práve množstvo krásnych pahorkovje ideálnou príležitosťou na spoznávanie kraja zo sedla bicykla. Jedna z najznámejších cyklotrás vedie popri Dunaji. EuroVelo 6 je diaľková cyklomagistrála spájajúca Atlantický oceán s Čiernym morom. Je to kraj stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 142 – Burda – Ipeľská pahorkatina.

 S turistickou mapou TM 142 – Burda – Ipeľská pahorkatina sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie.

Turistická a cyklistická mapa TM 142 – Burda – Ipeľská pahorkatinavychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84. Mapa je  v slovenskom a maďarskom jazyku.

borska_nizina-malacky

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 142(TM 142), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!