Novinka! TM 141 Cerová vrchovina – Lučenec

4. 06. 2020Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 141 Cerová vrchovina – Lučenec. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Cerová vrchovina a okolie Lučenca sa mnohým turistom môže zdať ako málo atraktívne územie. Opak je pravdou. Nenájdete tu síce náročné turistické trasy či výhľady na strmé štíty, no i tak má tento kraj možností na spoznávanie viac než dosť. Veľká časť územia leží v regióne Novohrad. Nájdete tu mnohé prírodné krásy turistami často podceňovanej Cerovej vrchoviny, možno s výnimkou okolia hradu Šomoška. Teplé podnebie južného Slovenska láka relaxovať pri vode, na čo je v regióne hneď niekoľko možností. Mierne zvlnený terén je ako stvorený na spoznávanie regiónu zo sedla bicykla. Región má bohatú históriu, ale nachádza sa tu aj množstvo unikátov, ktoré nenájdete nikde inde. K najväčším prírodným atrakciám na Slovensku patrí čadičový kamenný vodopád priamo pod hradom Šomoška. Ohnutá forma pripomínajúca vodopád je však európskym unikátom. Už samotný kamenný vodopád je fascinujúci, no okolitý starý les mu dodáva vskutku podmanivé čaro. neďaleko nájdete aj  kamenné more, ktoré je veľmi zaujímavé. Na ploche asi 100 krát 40 metrov tu zvetrávaním vznikla obrovská stráň pokrytá úlomkami bazaltu. K obom unikátom vás privedie nenáročný Náučný chodník Na hrad Šomoška zo Šiatorskej Bukovinky. V celej oblasti Novhradu nájdete veľa zaujímavých hradov ako hrad Somoška, Divín a Fiľakovský hrad. Okrem iného sa tu nachádza aj mnoho rozhľadní, ku ktorým vás táto mapa zavedie. Tak vydajte sa spoznať tento čarovný región s touto mapou.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

S turistickou mapou VKÚ TM 141 Cerová vrchovina – Lučenec sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 141 Cerová vrchovina – Lučenec vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 141 (TM 141), toto je jej štvrté vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!