NOVINKA! TM 140 – Krupinská planina – Dudince

21. 10. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 140 – Krupinská planina – Dudince.Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom. Táto mapa je praktický sprievodca daným územím. Nezabudnite si ju pribaliť do vášho batohu!

Vitajte v najteplejšej oblasti Slovenska s najväčším počtom slnečných dní v roku. Ideálne miesto na kúpanie či turistiku. A to nielen také hocijaké kúpanie, ale liečivé. Túto oblasť totiž formovala najmä vulkanická činnosť, preto na jej území vyviera viacero termálnych prameňov s unikátnym zložením, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus. Aj pre tých aktívnejších si niekdajšie sopky a tunajšia príroda pripravili niekoľko zaujímavostí, ktoré sa oplatí preskúmať. Ak k tomu prirátame dejiny vytvorené človekom, zaznamenané do jeho veľkolepých diel – hradov, kláštorov a kaštieľov (Bzovík, nájdeme dokonalý región na nenáročnú poznávaciu turistiku.V tejto oblasti nájdete omnoho viac. Tak sa vydajte spoznávať tento región s našou mapou TM 140 – Krupinská planina – Dudince

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

S turistickou mapou VKÚ TM 140 – Krupinská planina – Dudince sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 140 – Krupinská planina – Dudince vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 140 (TM 140), toto je jej štvrté vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tie najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!