NOVINKA! TM 138 Štiavnické vrchy

26. 01. 2022Aktualizované mapy, Novinky

Už 8. aktualizácie sa dočkala mapa VKÚ TM 138 – Štiavnické vrchy. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ nesmie chýbať v batohu každého správneho turistu.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Štiavnické vrchy. Kraj pod majestátnym Sitnom – symbolom národnej sily a povedomia. Kraj obdarený mimoriadnym podzemným bohatstvom, ktoré tento región zaradilo medzi najvýznamnejšie banské regióny Európy. Kraj, ktorý je i napriek stáročiam na vrchole európskeho baníctva a vzdelanosti nedotknutý modernou dobou. Kraj, kde sa prírodné bohatstvo dokonale snúbi s ľudským umom a vynaliezavosťou. Kraj, ktorý sa stal kolískou európskej turistiky v stredných polohách. I vďaka tomuto všetkému patrí Banská Štiavnica a jej široké okolie k najatraktívnejším oblastiam nášho malebného Slovenska. Ako návštevník nájdete v Štiavnických vrchoch skutočne mnoho. Čistý vzduch, prekrásnu prírodu, popretkávanú stovkami kilometrov turistických chodníkov, náučných chodníkov či cyklistických trás, ozdobenú desiatkami jedinečných ľudských diel – tajchov. Všetky krásy regiónu čakajú, kým ich objavíte. Po stáročia bola Banská Štiavnica kultúrnym centrom regiónu a ani dnes neostáva svojmu menu nič dlžná. Množstvo kultúrnych aktivít, výnimočných filmových a hudobných festivalov ulahodí skutočne každému. Ideálnym spôsobom, ako spoznať okolie Banskej Štiavnice, je množstvo turistických chodníkov, cyklotrás, ako aj náučných chodníkov. Väčšina z nich je nenáročná a vhodná skutočne pre každého. Štiavnické vrchy pretína významná červená diaľková trasa – Rudná magistrála, tiahnuca sa zo Zlatých Moraviec až po Stolicu, najvyšší vrch Stolických vrchov. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete spoločne s našou mapou TM 138 – Štiavnické vrchy.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

S turistickou mapou TM 138 – Štiavnické vrchy sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa TM 138 Štiavnické vrchy vychádza vmierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 138 (TM 138), toto je jej ôsme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!