Novinka! TM 136 – Volovské vrchy – Košice

8. 10. 2019Aktualizované mapy, Novinky

Novinka! TM 136 – Volovské vrchy – Košice je zaktualizovaná a pripravená pre vás. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy, ktoré sú určené určené cyklistom.

Volovské vrchy a Košice sa môžu stať vašim ďalším turistickým cieľom. Okrem turistiky nájdete v tomto regióne mnoho ďalších možností čo vidieť, navštíviť a zažiť. Pri plánovaní cesty nesmiete vynechať mesto Košice, ktoré má dlhú a bohatú históriu. Historické centrum Košíc je najväčšia mestská pamiatková rezervácia na Slovensku. Týmto územím prechádza aj červeno značená Cesta hrdinov Slovenského národného povstania. Ak hľadáte kľud a pohodu nemali by ste vynechať malebnú Kojšovskú hoľu, ktorá ponúka prekrásny kruhový výhľad na panorámu Nízkych a Vysokých Tatier, pri dobrej viditeľnosti aj do Maďarska a na Ukrajinu.

S turistickou mapou VKÚ TM 136 – Volovské vrchy – Košice sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 136 – Volovské vrchy – Košice vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 136 (TM 136), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!