NOVINKA! TM 131 – Horná Nitra – Vtáčnik -Strážovské vrchy

15. 11. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Aktualizovali sme pre vás mapu v mierke 1 : 50 000, a to konkrétne TM 131 Horná Nitra – Vtáčnik – Strážovské vrchy. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

slanske vrchy

Osou hornonitrianskeho regiónu je rieka Nitra s prítokmi Handlovka a Nitrica. Rozsiahla Hornonitrianska kotlina je lemovaná na západe Strážovskými vrchmi, na severe a severovýchode výbežkom Malej Fatry a pohorím Žiar, na východe Kremnickými vrchmi a na juhu a juhovýchode pohoriami Vtáčnik a Tribeč. Hlboké lesy s množstvom turistických ciest a krásnych výhľadov sa striedajú s pamiatkami a zaujímavými miestami, ktoré tu zanechali predkovia. O územie sa delia okresy Prievidza, Partizánske a Bánovce nad Bebravou. Prekrásny zámok v Bojniciach inšpirovaný krásou francúzskych zámkov na Loire určite nebude chýbať v žiadnom turistickom bedekri z regiónu a pokojne môže byť na jeho obálke. Rovnako v hanbe nezostane tunajšia ZOO a väčšie či menšie jazerá skryté v horách. Región je tiež bohatý na pramene minerálnych a termálnych vôd a na vodné plochy, ktoré okrem rybolovu využívajú milovníci vodných športov. Vtáčnik – najvyšší vrch celého kraja je 1 346 metrov vysoký vidieť z väčšiny vrcholov v širokom okolí, tak aj z jeho vrcholu sa otvára panoramatický pohľad skoro na všetky svetové strán. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape  TM 131 Horná  Nitra – Vtáčnik – Strážovské vrchy.

slanske vrchy

S turistickou mapou VKÚ TM 131 Horná  Nitra – Vtáčnik – Strážovské vrchy sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 131 Horná Nitra – Vtáčnik – Strážovské vrchy vychádza vmierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

slanske vrchy

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 131 (TM 131), toto je jej šieste vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!