NOVINKA! TM 127 Malé Karpaty – Bratislava

10. mája 2023

Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšou novoaktualizovanou mapou VKÚ Harmanec je TM 127 Malé Karpaty – Bratislava. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom.

Zelené pľúca juhozápadu. Aj tak sa nazývajú Malé Karpaty, jediné výraznejšie pohorie uprostred nížinatého juhozápadného Slovenska. Nie je veľmi vysoké, zato poriadne vytŕča z nížin, ktoré ho obklopujú. Svoje obľúbené trasy si tu preto nájdu skúsení aj príležitostní turisti. Okrem pešej turistiky tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť zažiť a navštíviť. Potulovanie po regióne začneme v hlavnom meste v Bratislave. K najznámejším symbolom hlavného mesta patrí Bratislavský hrad. Štvorec so štyrmi červenými vežičkami sa nachádza priamo v centre mesta a výstup k nemu je príjemnou prechádzkou s nádherným výhľadom. Kúsok od hradu sa nachádzajú ďalšie známe bratislavské budovy ako Dóm sv. Martina, Michalská brána, Stará radnica, ale aj neopakovateľné historické centrum s jeho najstarobylejšími a najkrajšími pamiatkami, z ktorých každá rozpráva iný príbeh. Bratislava sama osebe je vyhľadávanou turistickou destináciou. Avšak jej turistické lákadlá nie sú ukryté len v budovách či službách, ale aj v nádhernej prírode, ktorá zasahuje priamo do intravilánu mesta. Bratislavčania tak za prírodou či nenáročnou turistikou nemusia chodiť ďaleko. Vari najznámejší vrch Malých Karpát Kamzík vyčnieva priamo nad Bratislavou. Jedinečným a fascinujúcim miestom v Bratislave je Sandberg – pieskový vrch. Nachádza sa v mestskej časti Devínska Nová Ves. Je to významná paleontologická lokalita dokazuje, že na tomto území bolo kedysi more. Malé Karpaty to nie je len Bratislava,, ale nájdeme tam aj Cestu hrdinov SNP, ktorá sa vinie hlavným hrebeňom. Vyhľadávanou turistickou destináciou v tejto časti Malých Karpát je ich druhý najvyšší vrch Vysoká.Dorástol do výšky 754 metrov nad morom a vedie naň obľúbený, modro značený turistický chodník z obce Kuchyňa. V tejto časti Slovenska sa určite nudiť nebudete môžete zavítať  aj na hrad Pajštún, Biely Kameň, Červený Kameň a samozrejme aj najstarší hrad na Slovensku Devín. Vydajte sa objavovať čarovné miesta Malých Karpát s našou mapou TM 127 Malé Karpaty – Bratislava.

S turistickou mapou VKÚ TM 127 Malé Karpaty – Bratislava sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 127 Malé Karpaty – Bratislava vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 127(TM 127), toto je jej siedme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!