NOVINKA! TM 118 Bukovské vrchy

22. 07. 2021Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete TM 118 Bukovské vrchy.Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Pohorie na absolútnom východe Slovenska, kde sa stretávajú hranice troch krajín – Slovenska, Poľska a Ukrajiny.  Najvyšším vrchom je Kremenec s nadmorskou výškou 1 208 metrov, ktorý je zároveň najvýchodnejšie položeným bodom Slovenska a miestom, kde sa stretávajú hranice troch štátov, čo označuje aj žulový pylón v tvare trojhranu. Samotný vrchol Kremenca (Krzemieniec, Kremenaroz) s výškou 1 221 m n. m. sa nachádza neďaleko, už mimo Slovenska, na poľsko-ukrajinskej hranici. Veľkú časť Bukovských vrchov zaberá Národný park Poloniny. Je naším najmladším a najvýchodnejším parkom. Bezprostredne susedí s poľským Bieszczadskim Parkom Narodowym a ukrajinským Užanskym nacionaľnym pryrodnym parkom. je najmenej navštevovaným národným parkom na Slovensku. Vďaka tomu je jeho životné prostredie minimálne ovplyvnené človekom. Prirodzená nočná tma a nočné biorytmy všetkých živých organizmov sú tu narušené najmenej na celom Slovensku a mnohé endemické a ohrozené rastliny a živočíchy tu našli svoje útočisko. Aj preto bol na jeho území vyhlásený Park tmavej oblohy ako prvá oblasť tmavej oblohy na Slovensku. V juhozápadnej časti národného parku sa rozprestiera vodná nádrž Starina, ktorá pitnou vodou zásobuje takmer celé východné Slovensko. V tejto oblasti nájdete omnoh viac. Tak sa vydajte spoznávať tento región s našou mapou TM 118 Bukovské vrchy. 

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

S turistickou mapou VKÚ TM 118 Bukovské vrchy sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 118 Bukovské vrchyvychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 141 Cerová vrchovina - Lučenec

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 118 (TM 118), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!