NOVINKA! TM 116 Slanské vrchy – Domaša

20. 05. 2021Aktualizované mapy, Novinky

Aktualizovali sme pre vás mapu v mierke 1 : 50 000, a to konkrétneTM 116 – Slanské vrchy – Veľká Domaša.Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

slanske vrchy

Ak ste milovníkmi prekrásnych prírodných scenérii, bizarných skál a osviežujúcej lesnej vône, v Slanských vrchoch ste na správnej adrese. Vitajte v kraji, ktorému kraľujú majestátne bukové lesy s nesmierne bohatou faunou a flórou. Pretkané sú pomerne hustou sieťou turistických trás či náučných chodníkov. Ich doménou je čistý vzduch, dobrodružstvo a nekonečný pokoj. Slanské vrchy sú pre mnohých ľudí pomerne neznámym pohorím. Najsevernejšou a najvyššou časťou Slanských vrchov je podcelok Šimonka. Južnejšie ležia podcelky Makovica a Mošník (na mape je zobrazená iba jeho najsevernejšia časť), ktoré delí Herlianske sedlo. Napriek svojej neveľkej nadmorskej výške ide o impozantné pohorie. Najmä z východu sa Slanské vrchy vypínajú vysoko nad Východoslovenskou nížinou. Najvyšší vrch Šimonka leží vo výške 1 092 m n. m.  Zo Šimonkysa naskytá podmanivý panoramatický výhľad do širokého okolia. Pri troche šťastia na počasie dovidieť i na tatranské štíty či Kráľovu hoľu v Nízkych Tatrách.Domaša alebo celým názvom Veľká Domaša. Je jednou z našich najväčších vodných nádrží. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 116 – Slanské vrchy – Veľká Domaša

slanske vrchy

S turistickou mapou VKÚ TM 116 Slanské vrchy – Veľká Domaša sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 116 Slanské vrchy – Veľká Domaša vychádza vmierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

slanske vrchy

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 116 (TM 116), toto je jej štvrté vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!