Novinka! TM 115 – Šarišská vrchovina – Branisko

19. mája 2023

Aktualizované mapy, Novinky

Novinka medzi  legendárnymi turistickými mapami VKÚ je TM 115 Šarišská vrchovina – Branisko – Bachureň, ktorá prichádza k vám. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy, ktoré sú určené určené cyklistom.

Šarišská vrchovina a Branisko môžu byť váš ďalší turistický cieľ. Okrem turistiky, vám tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť, navštíviť a zažiť. Pri plánovaní cesty na Šarišskú vrchovinu by ste nemali opomenúť Šarišský hrad, ktorý patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Týmto územím prechádza aj červeno značená Cesta hrdinov Slovenského národného povstania. Ak hľadáte kľud a pohodu nemali by ste vynechať malebné Branisko, no opustené pohorie, v ktorom sa ukrývajú kanoby, vodopády i vrcholy odkiaľ je vidno až na Vysoké Tatry.

S turistickou mapou VKÚ TM 115 Šarišská vrchovina – Branisko – Bachureň sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 115 Šarišská vrchovina – Branisko – Bachureň vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 115 (TM 115), toto je jej šieste vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!