Novinka! TM 109 Javorníky – Čadca

21. 04. 2020Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšou novoaktualizovanou mapou VKÚ Harmanec je TM 109 Javorníky – Čadca. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

Ak ste milovníkmi rozprávkovej prírody, malebných dolín a čerstvého horského vzduchu, v Javorníkoch a na Kysuciach ste na správnej adrese. Romantické kysucké kopanice sú spolu s hlbokými lesmi Javorníkov a Moravsko-sliezskych Beskýd ako stvorené na turistiku, cyklistiku či bežecké lyžovanie. Krásy krajiny môžete obdivovať z množstva vyhliadkových miest či rozhľadní. Na územie mapy zasahujú nielen Javorníky, ale aj Turzovská vrchovina, Moravsko-sliezske Beskydy, Súľovské vrchy, Považské podolie a Žilinská kotlina. V celých Javorníkoch, Turzovskej vrchovine, Moravsko-sliezskych Beskydách aj v Súľovských vrchoch je pomernehustá sieť turistických chodníkov, cyklotrás a bežeckých lyžiarskych trás. Medzi najvýznamnejšie patria červeno značené trasy prechádzajúce prevažne hrebeňovými partiami Javorníkov, Turzovskej vrchoviny či Moravsko-sliezskych Beskýd, kde sa nachádzajú aj najvyššie vrcholy spomínaných pohorí – Beskydok najvyšší vrch Turzovskej vrchoviny leží na štátnej hranici Slovenska a Česka medzi Makovským priesmykom a sedlom Bumbálka. Veľký Polom najvyšší vrch slovenskej časti Moravsko-sliezskych Beskýd leží taktiež na štátnej hranici Slovenska a Česka. Je obľúbeným cieľom turistov z oboch štátov. Nájdete tu aj niekoľko zajímavých rozhľadní ako Dubeň, rozhľadňa na Malom vrchu, úchvatný panoramatický výhľad na celé Kysuce sa naskytne z rozhľadne na Marťákovom kopci, prekrásne výhľady na vás čakajú aj z rozhľadne Kamenité. Je to kraj stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 109 Javorníky – Čadca.

S turistickou mapou VKÚ TM 109 Javorníky – Čadca sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 109 Javorníky – Čadca vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 109 (TM 109), toto je jej šieste vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!