Novinka! TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica 1:25 000

19. 10. 2020Aktualizované mapy, Novinky

Druhou novoaktualizovanou mapou v mierke 1:25 000 VKÚ Harmanec je TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica. Okrem turistických trás v nej samozrejme nájdete aj trasy určené cyklistom. Turistická mapa VKÚ je vybavenie na turistiku, či len prechádzku, ktoré vám nesmie chýbať vo vašom batohu.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Nízke Tatry sú druhým najnavštevovanejším pohorím na Slovensku. Hlboké sedlo Čertovica ich rozdeľuje na Kráľovohoľské Tatry na východe a Ďumbierske Tatry na západe pohoria. Kráľovohoľské Tatry patria k menej rušným pohoriam. Ak sa čo i len trochu vzdialite od bežného sveta, zažijete neopakovateľné chvíle pokoja, len v spoločnosti úchvatných hôr. Na mape je však zobrazená len najzápadnejšia časť Kráľovohoľských Tatier v blízkosti sedla Čertovica. V zime sa obrovskému záujmu tešia najmä severné a južné svahy Chopku v najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku – SKI Jasná-Nízke Tatry. Lyžovačkav objatí majestátnych hôr je vždy balzamom na dušu a tým pravým oddychom pre každého. Na mape je zobrazená východná časť Ďumbierskych Tatier od masívu Kotlísk po sedlo Čertovica. Jednoznačnou doménou Nízkych Tatier je čistý vysokohorský vzduch a prekrásna príroda. Výhodou pre ozajstných nadšencov turistiky je i to, že až na malé výnimky nie sú popretkávané stovkami kilometrov turistických či cykloturistických trás. Turistov tu čakajú impozantné výhľady, pri ktorých si sami uvedomíte silu prírody a malosť človeka. Je to kraj, ktorý stojí za objavovanie a spoznávať ho môžete aj vďaka našej mape TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

S turistickou mapou VKÚ TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 1 – Nízke Tatry – Chopok – Čertovica vychádza vmierke 1 : 25 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

TM 1 - Nízke Tatry - Chopok - Čertovica

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 1 (TM 1), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!