NOVINKA: Poprad a okolie kedysi a dnes

13. marca 2024

Novinky, Porovnávacie mapy

Mesto Poprad je známe predovšetkým vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu a prírodným krásam, ktoré ponúkajú obyvateľom aj návštevníkom. Pre toto okresné mesto sme vydali novú mapu Poprad a okolie kedysi a dnes. Mapa je zaujímavým sprievodcom pre turistov aj miestnych obyvateľov, ktorí majú záujem porovnať súčasný stav mesta s jeho minulosťou. Pomocou historickej mapy a aktuálnej mapy si môžeme urobiť lepší obraz o zmene mesta a jeho okolia v priebehu rokov.

Porovnávacia mapa Poprad a okolie kedysi a dnes , porovnáva súčasný stav s minulosťou, je veľmi zaujímavá a informatívna pre turistov, učiteľov, a aj ich študentov.  Mierka mapy 1:105 000 umožňuje detailnejšie zobrazenie oblasti a poskytuje turistom, študentom, milovníkom histórie lepšiu predstavu o geografických a topografických rysoch tohto okresu.

Čo sa tu zmenilo za 200 rokov?

Poprad prešiel od roku 1806 výraznými zmenami, ktoré ovplyvnili takmer každý aspekt života v meste. Od rozvoja turistiky a rekreačných služieb, cez výstavbu infraštruktúry až po politické a sociálne zmeny, história Popradu je príbehom neustálej evolúcie a adaptácie na nové výzvy. Dnes je mesto modernou a dynamickou komunitou, ktorá si však zachováva svoje historické dedičstvo a kultúrne bohatstvo. Poprad, mesto s bohatou históriou a prírodnými krásami, sa od roku 1806 vyvinulo z malej osady na dôležité centrum turistiky a služieb. V 19. storočí začalo byť známe vďaka svojej polohe v blízkosti Vysokých Tatier a postupne sa stalo vstupnou bránou do tohto horského raja. 20. storočie prinieslo výstavbu infraštruktúry, rozvoj hotelierstva a služieb, čím sa podporil prílev turistov a rozvoj mesta. Získanie statusu okresného mesta posilnilo jeho administratívne, kultúrne a sociálne postavenie. Došlo k modernizácii infraštruktúry, rozvoju vzdelávania a uchovaniu kultúrneho dedičstva, ako sú historické budovy v centre mesta a okolité prirodzené krásy. Napriek demografickým zmenám a výzvam si mesto zachovalo svoj charakter a je dnes domovom pre aktívnu komunitu. Poprad je hrdý na svoju polohu a prírodné bohatstvo, ktoré prispeli k jeho sláve a rozvoju ako centra turistiky a rekreácie. Tento vývoj od roku 1806 dokazuje adaptáciu mesta na meniace sa časy a jeho súčasný prosperujúci stav s optimistickým výhľadom do budúcnosti.

Porovnávacia mapa Poprad a okolie kedysi a dnes môže byť užitočná pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii mesta a jeho okolia, a pre miestnych obyvateľov, ktorí chcú lepšie porozumieť vývoju svojho domova. Tiež môže byť užitočná pre učiteľov, ktorí sa snažia učiť svojich študentov o histórii a vývoji regiónu. Mapu je možné kúpiť v dvoch prevedeniach a to vo forme papierovej skladanej mapy a v exkluzívnom prevedení na plátne.

Mapa Poprad  kedysi a dnes sa práve v týchto dňoch dostáva do distribúcie.  Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>.