NOVINKA: Hlohovec a okolie kedysi a dnes

14. marca 2024

Novinky

Mesto Hlohovec je známe predovšetkým vďaka svojmu bohatému kultúrnemu dedičstvu a prírodným krásam, ktoré ponúkajú obyvateľom aj návštevníkom. Pre toto okresné mesto sme vydali novú mapu Hlohovec a okolie kedysi a dnes. Mapa je zaujímavým sprievodcom pre turistov aj miestnych obyvateľov, ktorí majú záujem porovnať súčasný stav mesta s jeho minulosťou. Pomocou historickej mapy a aktuálnej mapy si môžeme urobiť lepší obraz o zmene mesta a jeho okolia v priebehu rokov.

Porovnávacia mapa Hlohovec a okolie kedysi a dnes , porovnáva súčasný stav s minulosťou, je veľmi zaujímavá a informatívna pre turistov, učiteľov, a aj ich študentov.  Mierka mapy 1:76 000 umožňuje detailnejšie zobrazenie oblasti a poskytuje turistom, študentom, milovníkom histórie lepšiu predstavu o geografických a topografických rysoch tohto okresu.

Čo sa tu zmenilo za 200 rokov?

Hlohovec, malebné mesto ležiace na západnom Slovensku, zažilo od roku 1806 množstvo zmien. V 19. storočí bolo centrom agrárnej oblasti, kde prevládalo poľnohospodárstvo, no postupom času sa dynamicky rozvíjalo a modernizovalo. Významný rozvoj priemyslu v 20. storočí prispel k ekonomickému rastu mesta a zmenil jeho charakter. Zásadnú rolu v tejto transformácii zohrala výstavba železničnej trate a priemyselných závodov, ktoré prilákali nových obyvateľov a podporili urbanizáciu.

Súčasnosť Hlohovca je výsledkom dlhodobej evolúcie, v ktorej sa prelínajú historické pamiatky s modernou infraštruktúrou. Renovácia a oživenie mestského centra, výstavba nových rezidenčných a obchodných priestorov, ako aj zlepšovanie verejných služieb a zelene, všetko nasvedčuje snahe udržať krok s potrebami 21. storočia. Hlohovec tak stojí na pevných základoch svojej bohatej histórie, zatiaľ čo smeruje k dynamickej a udržateľnej budúcnosti.

Porovnávacia mapa Hlohovec a okolie kedysi a dnes môže byť užitočná pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o histórii mesta a jeho okolia, a pre miestnych obyvateľov, ktorí chcú lepšie porozumieť vývoju svojho domova. Tiež môže byť užitočná pre učiteľov, ktorí sa snažia učiť svojich študentov o histórii a vývoji regiónu. Mapu je možné kúpiť v dvoch prevedeniach a to vo forme papierovej skladanej mapy a v exkluzívnom prevedení na plátne.

Mapa Hlohovec kedysi a dnes sa práve v týchto dňoch dostáva do distribúcie.  Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>