Ďalšia VKÚ mapa je aktualizovaná! TM Biele Karpaty – Trenčín

20. 01. 2020Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete. TM 107 Biele Karpaty – Trenčín. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Biele Karpaty a Trenčín a ich krásne okolie môžu byť váš ďalší turistický cieľ. Okrem pešej turistiky tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť zažiť a navštíviť. Potulovanie po kraji začneme centrom celej oblasti a to Trenčínom, ktorý je srdcom celého Považia a mesto kde nájdete impozantný Trenčiansky hrad. Najvyhľádavenjším a najnaštevovanejším miestom sú najstaršie kúpele Trenčianske Teplice. Za turistikou sa vyberieme do Bielych Karpát, ktoré pretína najvýznamnejšia slovenská turistická magistrála – Cesta hrdinov SNP. Najvyšším vrchom je Veľká Javorina, ktoré je miestom stretávania sa Čechov a Slovákov. 

S turistickou mapou VKÚ TM 107 – Biele karpaty – Trenčín sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 107 – Biele Karpaty – Trenčín vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 107 (TM 107), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!