Ďalšia VKÚ mapa je aktualizovaná! TM 149 Chvojnícka pahorkatina – Skalica

4. 03. 2020Aktualizované mapy

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete. TM 149 Chvojnícka pahorkatina – Skalica. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Zabudnutý kraj alebo neobjavené kráľovstvo na česko-slovenskom pohraničí môže byť váš ďalší turistický cieľ. Okrem pešej turistiky tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť zažiť a navštíviť. Potulovanie po kraji začneme centrom celej oblasti v historickom mestečku Skalica. V Skalici sa končí respektíve začína obľúbená vodná turistická atrakcia Baťov kanál a nájdeme tam veľa zaujímavých historickýh stavieb. Chvojnická pahorkatina ponúka aj ďalšie historické mesto s krásnymi pamiatkami – Holíč. Najvýznamnejšou a najvyhľadávanejšou atrakciou je Holíčsky zámok. Neďaleko Holíča leží dedinka Kopčany, kde nájdeme jednu z najvzácnejších kultúrno-historických pamiatok Slovenska a to Kostol sv. Margity Antiochijskej. Chvojnícka pahrokatina je určize miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Ak sem zavítate čaká na vás pohodová turistika v opustenom kraji nádherných záhorackých kopaníc s panenskou prírodou.

S turistickou mapou VKÚ TM 149 Chvojnícka pahorkatina – Skalica sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 149 Chvojnícka pahorkatina – Skalica vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 149(TM 149), toto je jej tretie vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!