Ďalšia VKÚ mapa je aktualizovaná! TM 139 Slovenský kras – Domica

26. 04. 2019Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je tu TM 139 Slovenský kras – Domica. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Slovenský kras, môže byť váš ďalší turistický cieľ. Okrem turistiky, vám tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť, navštíviť a zažiť. Za návštevu určite stojí jaskyňa Domina, v ktorej preteká riečka Styx, po ktorej sa môžete dokonca aj preplaviť. Medzi vyhľadávané turistické miestá patrí aj Ochtinská araganovitá jaskyňa, ktorá je jedna z troch sprístupnených arganitových jaskýň na svete. K turistickým atraktívnym miestam určite patrí aj najhlbšia slovenská tiesňava  – Zádielska. Milovníci hradov a zámkov by nemali pri svojom putovaní Slovenským krasom vynechať  jeden z najkrajších hradov na Slovensku, Krásnu Hôrku. 

S turistickou mapou VKÚ TM 139 Slovenský kras – Domica sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 139 Slovenský kras – Domica vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 139 (TM 139), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!

.