Ďalšia VKÚ mapa je aktualizovaná! TM 108 Javorníky – Púchov

15. 04. 2020Aktualizované mapy

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete. TM 108 Javorníky -Púchov . Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Ak ste milovníkmi rozprávkovej prírody, malebných dolín a čerstvého horského vzduchu, v Javorníkoch a v okolí Púchova ste na správnej adrese. Na územie mapy zasahuje nielen pohorie Javorníky, ale aj Biele Karpaty či Súľovské vrchy. Z Javorníkov je to ich juhozápadná časť, z Bielych Karpát len najsevernejší cíp a západná časť Súľovských vrchov. Okrem pešej turistiky tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť zažiť a navštíviť. Na celom zobrazenom území je pomerne hustá sieť turistických chodníkov, cyklotrás a bežeckých lyžiarskych trás, ktoré návštevníkov zavedú na tie najzaujímavejšie miesta. Medzi najvýznamnejšie patria červeno značené trasy prechádzajúce prevažne hrebeňovými partiami Javorníkov, kde sa nachádzajú aj ich dominantné vrchy Veľký Javorník a Makyta. Na ich vrcholy vedú značené turistické trasy z každej obce pod nimi. Veľkej obľube sa teší aj červená trasa vedúca cez Manínsku tiesňavu a Súľovské skaly. Mapa vás zavedie aj na  Púchovskú skalu, na rozhľadňu na Tlstej hore a v neposlednom rade aj na Považský hrad či hrad Lednica. Vydajte sa objavovať čarovné miesta Javorníkov s našou mapou TM 108 Javorníky – Púchov.  Určite je čo objavovať a táto mapa vám pri vašich potulkách bude skvelým spoločníkom.

S turistickou mapou VKÚ TM 108 Javorníky – Púchov sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 108 Javorníky – Púchov vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 108(TM 108), toto je jej piate vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!