Ďalšia VKÚ mapa je aktualizovaná! TM 100 Okolie Banskej Bystrice – Donovaly

10. 12. 2019Aktualizované mapy, Novinky

Ďalšia aktualizovaná mapa VKÚ Harmanec je na svete. TM 100 Okolie Banskej Bystrice – Donovaly. Okrem turistických trás v nej nájdete samozrejme aj trasy určené cyklistom.

Banská Bystrica, Donovaly a ich krásne okolie môžu byť váš ďalší turistický cieľ.  Okrem pešej turistiky tento región ponúka mnoho ďalších možností čo vidieť zažiť a navštíviť. Potulovanie po kraji začneme centrom celej oblasti a to Banskou Bystricou, v ktorej nájdete mestský hrad s barbakanom a opevnenou bránou a jedno z najkrajších námestí na Slovensku, Námestie SNP. Ak ste milovníkom histórie nemôžete zabudnúť na múzeum SNP a pre milovníkov geografie a kartografie je k dispozícii Slovenské múzeum máp, ktoré nájdete v Kynceľovej, len pár minút cesty autom z centra mesta. A čím je Bystrica taká jedinečná? Samozrejme úžasnou prírodou v jej okolí. Mesto je zo západu obklopené Kremnickými vrchmi, na severe je brána mesta ohraničená Starohorskými vrchmi, Veľkou Fatrou či Donovalmi a na juchovýchode môžete nájsť Poľanu. K najznámejším rekreačným centrám v oblasti patria Donovaly, ktoré sú vyhľadávaným miestom milovníkov zimných športov a v lete je tam možnosť krásnych peších túr.

S turistickou mapou VKÚ TM 100 – Okolie Banskej Bystrice – Donovaly sa určite nestratíte!

Mapa prešla úplnou aktualizáciou. Turistický obsah bol aktualizovaný priamo v teréne, všetky údaje o trasách a časoch boli aktualizované a kontrolované Klubom Slovenských turistov (KST) a na aktualizácii cyklotrás participoval Slovenský cykloklub (SCK). Mapa má tiež novú, krajšiu obálku, doplňujúce informácie …

Turistická a cyklistická mapa VKÚ TM 100 – Okolie Banskej Bystrice – Donovaly vychádza v klasickej mierke 1 : 50 000. Nachádzajú sa v nej značené všetky dôležité body, vrstevnice, turistické trasy a cyklotrasy s časovými údajmi, zimné športy, GPS súradnice v sieti WGS 84.

Mapa má svoje tradičné precízne tieňovanie, ktoré je robené ručne. Táto mapa je označená číslom 100(TM 100), toto je jej siedme vydanie.

Mapa je v praktickom plastovom obale, ktorý sme zachovali, ako aj päť jazyčné popisky. Na mape sme samozrejme spolupracovali s Klubom Slovenských turistov (KST) a so Slovenským cykloklubom (SCK). Obe organizácie dodávajú pre VKÚ aktuálne údaje o trasách a časoch. Okrem toho zohrávajú svoju významnú úlohu aj pri konečnej výstupnej korekcii pred tlačou.

Vďaka týmto spoluprácam pri aktualizáciách pre vás tvoríme tieto najpresnejšie turistické mapy.

Nové vydanie mapy sa začína distribuovať. Zakúpiť si ju môžete online v našom e-shope >>

S našimi mapami sa nestratíte!