Čo ukrýva zrekonštruovaná drevenica v Bystrej?

20. 07. 2018Novinky

Z Nízkych Tatier dostávajú turisti v poslednom čase jednu dobrú správu za druhou. Len nedávno sme písali o možnosti dostupného nocľahu na Čertovici a dnes už máme pre vás novinku z Bystrianskej doliny na úpätí Chopku.
Priamo v obci Bystrá otvorili nové turisticko-informačné centrum Región Horehronie. Sídli v zrekonštruovanej drevenici priamo pri hlavnej ceste a určite ho neprehliadnete.

V útulnom, drevom voňajúcom interiéri dostanete informácie z prvej ruky o aktualitách, zaujímavostiach a službách nielen okolo Chopku, ale v celom regióne Horehronia. Môžete sa tu pripojiť na wifi, a ak si potrebujete dobiť mobil, čakanie čakanie vám pomôže skrátiť malá výstava materiálov o známych bystrianskych rodákoch. Medzi nimi nájdete spisovateľa Františka Švantnera, národovca Samuela Jaroslava Zacheja či básnika, dramatika a autora kníh pre deti Mariána Kováčika.

Alebo si môžete len tak posedieť na pohodlnej pohovke a prelistovať informačné materiály či zaujímavé knihy, medzi nimi napríklad aj nedávno predstavenú obrazovú publikáciu Horehronie z neba. Infocentrum ponúka aj suveníry, domáce produkty a, samozrejme, nájdete tu aj  najnovšie vydania turistických máp VKÚ.

Nové infocentrum je výsledkom spoločnej snahy Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehornie a obce Bystrá. „Som nesmierne rád, že sa nám ho podarilo otvoriť,“ hovorí starosta Marian Alberty. „Zámerom rekonštrukcie tejto drevenice bolo, aby vznikol Dom slávnych rodákov a zároveň zázemie pre služby v cestovnom ruchu. Sme hrdí na to, ako sa to podarilo a ako zapadá do prostredia. Bystrá je bránou do turistickej oblasti na juhu Chopku a môžem povedať, že cestovný ruch je v našom regióne na vzostupe. Zimné sezóny boli väčšinou dobré aj v minulosti, ale teraz je vidieť a cítiť, že sa turisti vracajú aj v lete. Preto sa snažíme robiť všetko pre to, aby sa tu cítili dobre.“

TIC Horehronie je otvorené každý deň od 8:00 do 18:00.
A na záver malá rada: ak prichádzate autom, nemusíte sa báť, že by ste museli zastať na úzkej ulici priamo pri drevenici. Pokračujte ešte asi sto metrov a po ľavej ruke sa uvidíte parkovisko, kde môžete pohodlne a bezpečne zaparkovať.