Bánovce nad Bebravou a okolie kedysi a dnes

24. apríla 2023

Novinky

Poďte s nami nazrieť do minulosti a súčasnoti mesta Bánovce nad Bebravou. S pripravovanou mapou Bánovce nad Bebravou a okolie kedysi a dnes na starých mapách. Nahliadnite s nami do minulosti očami dneška prostredníctvom mapy, ktorá porovnáva okres Bánovce nad Bebravou  na starej mape a mape zo súčasnosti.

Porovnávacia mapa okresu Bánovce nad Bebravou a okolie kedysi a dnes bude spracovaná v mierke 1:80 000. Slúžiť bude aj turistom pre účel spoznávania tohto regiónu.

Pripravovaná mapa okresu Bánovce nad Bebravou, poukazuje na historickú mapu Jána Lipského z roku 1806 v porovnaní s tou súčasnou. Mappa generalis regni Hungariae Jána Lipského, ktoré je významné kartografické dielo skladajúce sa z 12 listov, pričom samotnú mapu tvorí deväť z nich, je jednou z najpresnejších máp 19. storočia.

Práve v týchto dňoch a týždňoch pracujeme na mape Bánovce nad Bebravou a okolie kedysi a dnes na starých mapách. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú mapu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

V každej mape kedysi a dnes poskytujeme určitý obmedzený priestor pre informácie o možnostiach, službách a zaujímavých miestach cestovného ruchu oblasti v danom regióne.
Chcete byť súčasťou mapy  Bánovce nad Bebravou a okolie  kedysi a dnes na starých mapách a mať v nej svoju prezentáciu?

Tak neváhajte kontaktovať našu regionálnu projektovú manažérku – Lucia Košíková, na tel. čisle 0910 359 167 alebo e-mail kosikova@vku-mapy.sk, ktorá vám poskytne potrebné informácie.