5.ročník VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu

22. 09. 2022Novinky

Už tradične sa druhá septembrová sobota (10.9.2022) zapísala do histórie turistiky na Slovensku  ako jubilejný 5. ročník VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu. Tento rok nám nebolo dopriate krásne jasné počasie ako tomu bolo po minulé roky, ale aj tak nás to neodradilo privítať turistov v „základnom tábore“ v aeráli šumiackej základnej školy, ktorá namotivovala účastníkov vyšlapať na vrchol majestátnej Kráľovej holi. Tento ročník sa niesol v znamení hesla: „Neexistuje zlé počasie len zle oblečený turista.“

Pre účastníkov 5. ročníka sme si opäť pripravili malé darčeky. Okrem knihy z edície Čarovné Slovensko aj populárny gumovký náramok a odznak, ale predovšetkým výstupovú kartičku, do ktorej každý účastník získal dve pamätné pečiatky. Jedna pečiatka ho čakala pri zahájení výstupu a druhá až na samotnom vrchole Kráľovej holi. Počasie na vrchole nebolo veľmi prajné. Vrchol Kráľovej holi nás privítal v hmle s vetrom a zimou. Preto dolu v základnom tábore čakala na turistov aj česrtvo navarená fazuľovica a nealko pivo od Urpinera. Výborná fazuľovica po náročnom výlete určite padla vhod.  

Už teraz sme tomu veríme a tešíme sa na druhú septembrovú sobotu roku 2023, keď sa zase stretneme v Šumiaci a spoločne vykročíme na trasu 6. ročníka VKÚ výstupu na Kráľovu hoľu.